Сигналізація на авто, основні види та характеристики

Сигналізація на авто, основні види та характеристики

Автомобіль в сучасних умовах це комфортний засіб пересування, який вимагає в свою чергу, достатньо багато фінансових коштів на його експлуатацію, ремонт та утримання. Деякі втрати - постійні експлуатаційні, інші - одноразові. До одноразових але необхідних вкладень можна віднести купівлю та встановлення автомобільної сигналізації. 

Авто сигналізація сьогодні виконує не тільки функцію збереження автомобіля в пасивному режимі, але може стати і активним учасником подій. Наприклад, заглушити двигун авто через хвилину після викрадення, вмикати та вимикати світлозвукову сигналізацію (аварійку, габаритні вогні і основне світло). Або взимку завести той же двигун для попереднього прогріву за допомогою отриманого здалеку сигналу з управляючого брелока. 

Система встановлюється одноразово, авто експлуатується разом з нею протягом довгих років. Перш ніж купити автомобільну сигналізацію, звичайно ж, автовласник ретельно її підбирає під свої вимоги з урахуванням вартості та моделі авто.

Говорячи про класи, необхідно згадати: 

  • початковий (низька ціна, вкрай обмежений функціонал, відсутність зв'язку з минулим власником і т.п.);
  • бюджетний (невисока вартість, базовий функціонал);
  • стандартний (середня вартість, розширений функціонал, зв'язок з брелоком власника, прийнятний рівень шифрування сигналу);
  • елітний (взаємодія з низкою пристроїв електрообладнання авто - іммобілайзером і т.д., надійне шифрування, розвинений функціонал, розвинений сервіс зв'язку з власником через радіо- або GSM-модуль).

 

Типи автомобільних сигналізацій та їх види

Тут можна обмежитися описом трьох основних типів. Перший з них - одностороння сигналізація. В її завдання після виявлення спроби злому і викрадення транспортного засобу входить активізація подачі тривожних сигналів аварійкою, фарами та ін. В штатному режимі вона приймає керуючий радіосигнал з брелока водія по типу вкл / викл. Брелок простий - на ньому найчастіше присутні тільки кнопки включення і відключення сигналки. 

Такі сигналізації встановлюють на недорогих авто, які водій залишає або в місці, що охороняється, або в добре знайомому місці, або ж на дуже короткий час. Хороший аргумент на користь вибору системи цього типу - невисока вартість. Мінус - простота її злому, в тому числі перехоплення і розшифровка радіосигналу на включення. 

Двостороння сигналізація - більш «просунутий» аргумент у справі захисту власності автолюбителя. Це так звана сигналізація зі зворотним зв'язком. В основі її роботи - можливість передачі цільового тривожного або сервісного сигналу включення / відключення, а також прийом керуючих сигналів з брелока. Під цільовим тривожним розуміється сигнал, який чітко вказує на місце атаки зловмисника - розбиття скла, спроба відкриття дверей, капоту або багажника авто і т.п. Ця сигналізація також активує системи світлозвукового оповіщення повідомляючи про спробу викрадення або пошкодження машини, дозволяє віддалено запустити двигун і т.п. Відмітна особливість - брелок системи оснащений дисплеєм зі світловими індикаторами.

У цьому типі застосовані більш сучасні технології шифровки радіосигналів зв'язку між авто і брелоком. У більшості дорожчих моделей (в порівнянні з односторонньою)  -оптимальний функціонал і рівень власного захисту. 

Супутникова або GSM-сигналізація - дорожча, але і більш сучасна «сигналка» з вельми розширеним переліком функцій. В її основі лежить GSM-модуль, можливості програмування його у відповідності не тільки з фактом подій, а й цілими сценаріями дій вкрай широкі. Всі керуючі і тривожні сигнали передаються на мобільний телефон або інший пристрій, що працює в парі з sim-картою і може виводити усю необхідну інформацію на той же планшетний комп'ютер, смартфон. 

Основні конкурентні переваги:

  • можливість подавати сигнал тривоги на практично будь-яку відстань за рахунок використання супутникового зв'язку;
  • можливість подавати сигнал не одному господареві, а декільком - членам сім'ї, співробітникам охоронної компанії і т.п. 

Висока вартість - питання відносне, так як встановлюється зазвичай на елітні авто.

Автосервіс «Екопал» пропонує на вибір клієнтів різні типи захисту автомобіля від угону: односторонні, двосторонні або зі зворотним зв'язком сигналізації і працюють за допомогою супутникового з'єднання від кращих виробників автосигналізацій на сьогодні. Крім того, на нашому автосервісі ми можемо встановити GPS модулі для відслідковування місця розташування вашого комерційного транспорту (слижби таксі, транспортні логістичні компанії, перевезення вантажів та пасажирів). За допомогою даних GPS датчиків окрім розташування авто в режимі on-line можна також відслідковувати десятки інших параметрів, такі як: простій, середня швидкість, витрата палива та ін.